• Sazinieties ar mums
    +371 26656563
  • Strādājam visā Latvijā
    Kurzeme, Vidzeme, Zemgale, Latgale
  • Darba laiks
    Pr - Pk: 9.00 -17.00

Ventilācijas sistēmas ierīkošana

Gandrīz 90% no visa laika mēs pavadām slēgtās telpās: mājās, birojos, skolās, kinoteātros, restorānos u. tml. Tajās bieži ir "spiedīgs gaiss", kas rodas smaku, tabakas dūmu, drēbju žūšanas, kopjamo virsmu un tīrīšanas līdzekļu dēļ. Pietiek diviem cilvēkiem pabūt divas stundas telpās ar aizvērtiem logiem, un mēs jau iegūstam "spiedīgu gaisu".

Tā rezultātā mēs jūtamies noguruši, ieelpotā oglekļa dioksīda dēļ jūtam diskomfortu, nevaram koncentrēties, un dažreiz sāk sāpēt galva. Kontrolēta ventilācijas sistēma nodrošina pastāvīgu patīkamu gaisa kvalitāti. Ik pēc divām stundām telpās tiek nomainīts viss gaiss. Vienlaicīgi tiek izvadīts mitrums un tādā veidā tiek novērsta iespēja veidoties pelējumam. Pieplūdes gaisa ventilatora filtra svaigais gaiss droši tiek attīrīts no dažādām daļiņām, piemēram, ziedputekšņiem, pat troksnis paliek ārpusē. Aptuveni 30% no visas CO² emisijas rodas telpu sildīšanas rezultātā.

Neskatoties uz labo mājas izolāciju, tik un tā rodas siltuma zudumi. Piemēram, ja bieži tiek atvērti logi vēdināšanai, kad vēlamies "ielaist" svaigu gaisu. Tāpēc ir vērts parūpēties par siltuma saglabāšanu, proti, tā atgūšanu. Kontrolējamā ventilācijas sistēma uzlabo mājas enerģijas bilanci. Taču tas vēl nav viss. Ja ventilācijas sistēma ir papildināta ar siltuma atgūšanas sistēmu, tad tā ļauj izmantot arī izplūstošajā gaisā esošo siltumu. Šis siltums tiek izmantots pieplūdes gaisa uzsildīšanai vai dzesēšanai.

Image

Ēku apkures vajadzība rodas no tā, ka ir siltuma zudumi caur norobežojošajām konstrukcijām (sienas, jumts, logi) un zudumi caur ventilāciju. Uzlabojot siltumizolāciju, mazinās zudumi caur norobežojošajām konstrukcijām, un, lai samazinātu siltuma zudumus, mūsdienās mājas tiek būvētas pēc iespējas hermētiskākas, renovējamo ēku vecie logi tiek nomainīti pret jauniem, hermētiskiem.

Taču tādā veidā tiek ierobežota arī gaisa apmaiņa telpās, ko nenodrošinot, palielinās mitruma koncentrācija, kas kondensāta veidā nogulsnējas uz logiem un sienām (biežāk istabu stūros), palielinās CO² koncentrācija, kas rada sliktu pašsajūtu, mazina aktivitāti, darbaspējas, uzkrājas sliktas smakas, piesārņojums Tas viss ļoti ietekmē mūsu dzīves kvalitāti.

Atveriet ceļu svaigam gaisam

This image for Image Layouts addon3

Rekuperācijas sistēmas
BRINK

Lai mājas siltuma zudumi būti pēc iespējas mazāki, vienlaicīgi arī nodrošinot optimālu gaisa apmaiņu, jāuzstāda kontrolējama (mehāniska) ventilācijas sistēma. Uzstādot šādu sistēmu, telpu gaiss pastāvīgi apmainās nepieciešamā āra gaisa daudzuma apjomā, bet siltuma zudumi papildus var tikt samazināti ar galveno ventilācijas sistēmas ierīci – rekuperatorsu.

brink-brosurabk.pdf

Palielināt gaisa apmaiņu telpās var, piemēram, turot vaļā vai noteiktos intervālos atverot logus, ierīkojot dabīgās izplūdes un pieplūdes (gravitācijas, dabīgās vilkmes) atveres. Pirmajā gadījumā cilvēkam ir grūti kontrolēt procesu, tāpēc bieži vien logs tiek atvērts un atstāts vaļā – dārgais siltums tiek izlaists ārā. Otrajā gadījumā dabīgo vilkmi ietekmē daudzi no cilvēka neatkarīgi faktori – iekšējā un ārējā temperatūra, vējš (bieži vien tas ir pārāk stiprs vai pārāk vājš). Abi varianti nevar nodrošināt labu gaisa kvalitāti un mazus siltumenerģijas zudumus vienlaicīgi.

Kontrolējamā ventilācijas sistēma ir jāizvēlas pareizi, bet rekuperatoram jābūt ne pārāk lielas un arī ne pārāk mazas jaudas, tādam, kas patērē pēc iespējas mazāk elektroenerģijas, ir vienkārši uzstādāms, vienkārši apkalpojams, vienkārši un ērti ekspluatējams.

Pieteikt pakalpojumu

Style Switcher
Layout Style
Predefined Colors
Background Image