Nav svarīgi kur Jūs dzīvojāt – ziemeļos, vai dienvidos – siltumsūkņu apkures sistēmas ir vienkāršs risinājums, lai veidotu komfortu Jūsu mājā. Viens siltumsūknis var nodrošināt gaisa piesildīšanu un dzesēšanu, apkuri un siltā ūdens sagatavošanu neatkarīgi no laika apstākļiem. Pateicoties kompaktiem izmēriem un vienkāršībai siltumsūkņu sistēma ir ērta, drošā un vienkāršā lietošanā.
Lai izskaidrotu siltumsūkņa darbību, vislabāk ir sākt ar virtuvi – precīzāk, ar ledusskapi. Ledusskapis siltumu saņem no pārtikas produktiem un izvada to uz ārpusi. Attiecīgi siltumsūknis siltumu iegūst no zemes un novirza uz mājas iekšpusi. Un dara to ārkārtīgi efektīvi: gandrīz 80% enerģijas Jums uz sava rēķina dāvina pati daba! Pie tam process notiek pilnībā bez izmešiem
Siltumsūknis, kā augstas efektivitātes apkures iekārta, papildina ekoloģiskās noturības ideju. Saprātīgi lietojot, brīvi pieejamās atjaunojamo dabas resursu enerģijas, kā zeme, gaiss un ūdens, siltumsūknis saudzē vidi. Lietotājs, gan apsildot, gan dzesējot savu māju, kļūst neatkarīgs no no degizrakteņiem vai to cenu celšanās. Būvējot jaunu māju, to renovējot vai modernizējot, pieņemsiet pareizu lēmumu, ja izvēlēsieties siltumsūkni, dēļ tās saprātīgās vadības koncepcijas vai saskaņošanas iespējas ar citiem atjaunojamās enerģijas avotiem piem., saules fotoelementiem vai termiskām sistēmām.
Zemes horizontālais kolektors sastāv no plastmasas caurulēm, ko horizontāli izvieto vairākos lokos 1,20 līdz 1,50 m dziļumā. Galvenokārt jārēķinās ar to, ka kolektora platībai jābūt apmēram trīs līdz četras reizes lielākai par apkurināmo platību. Līdz ar to kolektori ir vairāk piemēroti lielākiem gruntsgabaliem.
Zemes zondēm nepieciešams ļoti maz vietas. Pietiek ar vienu dziļurbumu, lai izmantotu ģeotermālo siltumu līdz pat 200 m dziļumā. Tomēr zonžu urbumi saistīti ar lielākiem finansiāliem izdevumiem. Urbumu veikšanai nepieciešama atbildīgo iestāžu atļauja.
Gaiss-ūdens siltumsūkņa darbība balstās uz kompresora un aukstumaģenta darbību, lai pārnestu enerģiju no gaisa uz apkures šķidrumu, vai uzsildītu ūdeni līdz jums nepieciešamajai temperatūrai un nogādātu to jūsu mājoklī.
Gandrīz 90% no visa laika mēs pavadām slēgtās telpās: mājās, birojos, skolās, kinoteātros, restorānos u. tml. Tajās bieži ir “spiedīgs gaiss”, kas rodas smaku, tabakas dūmu, drēbju žūšanas, kopjamo virsmu un tīrīšanas līdzekļu dēļ. Pietiek diviem cilvēkiem pabūt divas stundas telpās ar aizvērtiem logiem, un mēs jau iegūstam “spiedīgu gaisu”.
Tā rezultātā mēs jūtamies noguruši, ieelpotā oglekļa dioksīda dēļ jūtam diskomfortu, nevaram koncentrēties, un dažreiz sāk sāpēt galva. Kontrolēta ventilācijas sistēma nodrošina pastāvīgu patīkamu gaisa kvalitāti. Ik pēc divām stundām telpās tiek nomainīts viss gaiss. Vienlaicīgi tiek izvadīts mitrums un tādā veidā tiek novērsta iespēja veidoties pelējumam. Pieplūdes gaisa ventilatora filtra svaigais gaiss droši tiek attīrīts no dažādām daļiņām, piemēram, ziedputekšņiem, pat troksnis paliek ārpusē. Aptuveni 30% no visas CO² emisijas rodas telpu sildīšanas rezultātā. Neskatoties uz labo mājas izolāciju, tik un tā rodas siltuma zudumi. Piemēram, ja bieži tiek atvērti logi vēdināšanai, kad vēlamies “ielaist” svaigu gaisu. Tāpēc ir vērts parūpēties par siltuma saglabāšanu, proti, tā atgūšanu. Kontrolējamā ventilācijas sistēma uzlabo mājas enerģijas bilanci. Taču tas vēl nav viss. Ja ventilācijas sistēma ir papildināta ar siltuma atgūšanas sistēmu, tad tā ļauj izmantot arī izplūstošajā gaisā esošo siltumu. Šis siltums tiek izmantots pieplūdes gaisa uzsildīšanai vai dzesēšanai.
Uzņēmuma galvenais nodarbošanas virziens ir siltumsūkņu tirdzniecība, montāža, apkope un remonts. Ir dažāda veida siltumsūkni – gaiss-gaiss, gaiss-ūdens, zeme-ūdens, ūdens-ūdens. Attiecīgi gaiss-ūdens siltumsūknis izmanto ārēja gaisā esošo siltumu un pārverš to par mājas siltumu vai sildot ūdens boileri. Zeme-ūdens siltumsūknis izmanto zemes grunts siltumu, lai nodrošinātu siltumu/dzesēšanu (caur siltajām grīdām vai radiatoriem) vai silto ūdeni mājās.